معرفی کامل و جامع دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

دستگاه تست قند خون گالا TD4277

معرفی کامل و جامع دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

افراد مبتلا به دیابت نوع دو احتیاج دارند که در زمان های مختلف در طول  شبانه روز، قند خون خود را اندازه گیری بکنند. دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 یکی از بهترین دستگاه های تست قند خون موجود در ایران است که دقت اندازه گیری نسبتا خوبی دارد و نوار تست این دستگاه در دسترس میباشد.

بعد از خریداری دستگاه تست قند خون نیاز است که به مدت یک هفته قبل و بعد از وعده های غذایی اصلی یعنی صبحانه، نهار و شام، قند خون خود را با دستگاه اندازه گیری کنید و در یک جا این موارد را ثبت و ذخیره نمائید. نام دیگر دستگاه تست قند خون، گلوکومتر است که به اندازه گیری سطح گلوکز خون کمک می کند. دستگاه گلوکومتر گالا مدل TD4277 یکی از به صرفه ترین دستگاه های تست قند خون است که ابعاد استانداردی دارد و به راحتی قابل حمل است و برای افرادی که مدام در سفر هستند، می تواند گزینه ای مناسب باشد.

 

تاییدیه های دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 نمونه گیری را از نوک انگشتان انجام می دهد. این دستگاه گلوکومتر دارای تائیدیه های مختلف مانند تائیدیه از اداره کل تجهیزات پزشکی ایران، استاندارد اروپا یا CE و سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA می باشد. به همین دلیل یکی از بهترین و مناسب ترین دستگاه های تست قند خون است.

این دستگاه تست قند خون بر پایه جدیدترین و بروزترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است و برای اندازه گیری سطح قند خون از فناوری الکتروشیمیایی بهره می برد. زمانی که نمونه خون را روی نوار تست قند خون قرار می دهید، نتیجه این تست بر اساس واکنش مقدار گلوکوز خون روی دستگاه محاسبه و نمایش داده می شود.

برای اندازه گیری قند خون با این دستگاه حتما از نوار های تست قند خون گالا استفاده شود و از نوارهای متفرقه استفاده نگردد. زیرا می تواند باعث بروز خطا در اندازه گیری شود. منبع تغذیه این دستگاه دو باتری نیم قلمی است. این دستگاه تست قند خون اتو کدینگ دارد و نیازی نیست برای هر بار استفاده، کد نوار وارد شود. همچنین اهرمی برای خارج کردن نوار از دستگاه وجود دارد که استفاده از آن را برای افراد به خصوص افراد سالمند راحت تر می نماید. این دستگاه تست قند خون ۱۰۰۰ حافظه اندازه گیری دارد به نحوی که شما می توانید تا ۱۰۰۰ نتیجه قبلی را در دستگاه همراه با تاریخ و زمان ذخیره نمائید.

 

اقلام همراه با دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

این دستگاه تست قند خون همراه با دو باتری نیم قلبی، سوزن زن یا اتولاسنت، سوزن، کیف نگهدارنده یا محافظ دستگاه، ، دفترچه راهنمای فارسی و خود دستگاه تست قند خون ارائه می شود. هنگام تحویل این دستگاه به همه این موارد دقت کنید که همراه با دستگاه ارائه شده باشد. البته اگر این دستگاه را از سایت پالس مدیکال خریداری کنید، در این باره نگرانی نداشته باشید.

اقلام همراه با دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

قیمت دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

دستگاه گلوکومتر گالا مدل TD4277 با کیفیتی عالی و دقت اندازه گیری مناسب، یکی از بهترین و به صرفه ترین دستگاه های تست قند خون موجود در بازار است. شما می توانید دستگاه های قند خون مختلفی را با هم مقایسه کنید و بهترین دستگاه را مناسب با نیازهای خود خریداری کنید. همچنین در سایت بهشت درمان انواع دستگاه های گلوکومتر موجود است که می توانید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و به صورت آنلاین خریداری کنید و درب منزل در هر شهری از ایران، تحویل بگیرید.

 

ویژگی های دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

 • بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی برای سنجش قند خون
 • قابلیت ثبت و ذخیره ۱۰۰ نتیجه اندازه گیری قبلی به همراه تاریخ و زمان
 • دارای استاندارد CE اروپا
 • دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA
 • نور پس زمینه همراه با دستگاه برای مشاهده بهتر در زمان وارد کردن سوزن زن به نوک انگشتان
 • اهرمی برای خارج کردن نوار
 • کیف نگهدارنده برای محافظت و حمل راحت تر دستگاه
 • دارای اتوکدینگ و بدون نیاز به وارد کردن کد
 • نمونه خون مویرگی
 • اندازه گیری قند خون در مدت زمان کم ( ۵ ثانیه )
 • قابلیت خاموشی خودکار

 

نحوه استفاده از دستگاه گلوکومتر گالا TD4277

برای استفاده از این دستگاه تست قند خون احتیاج است که دستورالعمل استفاده از آن را آموزش ببینید تا خطا در هنگام اندازه گیری نداشته باشید. در مطلب ذیل مراحل استفاده از دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 را توضیح میدهیم:

 1. قبل از استفاده از دستگاه نیاز است که دست های خود را کاملاً با آب و صابون به خوبی بشوئید و  ضد عفونی و سپس خشک کنید.
  خود دستگاه هم باید تمیز باشد و عاری از هرگونه آلودگی باشد.
 2. نوار تست را داخل دستگاه کنید و به سمت جلو فشار دهید. و اطمینان حاصل کنید که نوار در جای خود قرا گرفته باشد و حال دستگاه روشن می گردد.
 3. برای استفاده از این دستگاه نیاز است که کلاهک قلم لسنت را جدا کنید.
 4. سپس سوزن را درون نگهدارنده قالب فشار دهید تا با دو صدای کلیک مانند، در جای خود ثابت بماند.
 5. درپوش سوزن را بچرخانید و ازسر سوزن جدا بکنید.
 6. حال کلاهک قلم لسنت را دوباره به بدنه لسنت متصل نمایید.
 7. توجه داشته باشید شدت ضربه سوزن را می توانید با چرخاندن درجه تنظیم که در انتهای قلم قرار دارد را تنظیم نمایید.
 8. قبل از شروع کار با دستگاه نیاز است که محلی که سوزن زده می شود را ماساژ دهید تا خون در آن ناحیه جریان بهتری داشته باشد.
 9. قلم لنست را با کشیدن انتهای قلم مسلح نمایید و سر قلم لسنت را در نوک انگشتان قرار دهید و با فشار دادن دکمه نوک قلم  سوزن وارد میشود.
  سپس کمی انگشتتان را بفشارید تا خون خارج شود.
 10. سر نوار تست را زیر قسمت خروجی خون قرار دهید تا خون روی آن قرار گیرد.
 11. حال دستگاه آلارم می هد و ظرف مدت ۵ ثانیه نتیجه آزمایش نمایش داده میشود.
 12. اگر خون به درستی روی نوار قرار نگیرد، نتیجه آزمایش ممکن است دقیق نباشد.
 13. کلاهک قلم را بعد از اتمام کار از بدنه قلم جدا کرده و نوک سوزن را به صورت عمودی در درپوش سوزن قرار دهید.
 14. اهرم خارج کننده سوزن را نیز به سمت پایین فشار دهید تا سوزن خارج گردد.
 15. بعد از تمام شدن کار سوزن استفاده شده را در سطل زباله بیندازید و به هیچ عنوان از یک سوزن برای تست های بعدی استفاده نکنید.
 16. نوار تست قند خون را از دستگاه خارج کنید و در سطل زباله بیندازید.
 17. دستگاه تست قند خون به طور خودکار بعد از چند ثانیه خاموش می شود.

 

نحوه گرفتن تست قند خون
نحوه گرفتن تست قند خون

موارد مهم برای استفاده از دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

برای استفاده از این دستگاه حتماً از نوارهای تست قند خون گالا استفاده نمایید و از نوارهای دیگر برند ها به هیچ وجه استفاده نکنید. چون یا روی دستگاه عمل نمیکند و یا می تواند روی نتیجه گیری تست تاثیر منفی بگذارد و نتیجه دارای درصدی  زیادی خطا باشد. بسته حاوی نوار تست قند خون گالا را در محیطی دور از رطوبت و جای خشک و خنک و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید. به هیچ وجه از یک سوزن برای بیشتر از یک بار تست استفاده نکنید.

 

اعتبار و کیفیت دستگاه تست قند خون

برای تشخیص اعتبار و کیفیت دستگاه تست قند خون نیاز است که برچسب هولوگرام و استانداردها و تائیدیه های دستگاه تست قند خون را چک کنید. هولوگرام و شماره مجوز وزارت بهداشت از اولین شرط های اطمینان از اصالت دستگاه تست قند خون و دیگر دستگاه ها و تجهیزات پزشکی است. وجود هولوگرام روی دستگاه همان برچسب اطمینان است که نشان از ایمنی دستگاه و تائیدیه وزارت بهداشت دارد و به این معنا است که دستگاه به صورت قانونی و نه قاچاچ وارد ایران شده است.

دستگاه های تست قند خون باید استانداردهای لازم را داشته باشند که مربوط به دستگاه های قند خون است و شامل استانداردهای ایزو می باشد. احتمال بروز خطا در دستگاه هایی که گواهی های ایزو مربوط به دستگاه های گلوکومتر را دارند، بسیار پایین است و لازم است که هنگام خرید دستگاه، این موارد را بررسی کنید.

 

انواع روش های سنجش قند خون

دستگاه های تست قند خون به دو روش فتومتری و الکتروشیمیایی قند خون را اندازه گیری میکنند. دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 از روش الکتروشیمیایی، سنجش سطح گلوکز در خون را انجام میدهد.

 

روش فتومتری یا نورسنجی: در این روش نوار تست قند خون میزان آنزیم مشخصی دارد که زمانی که خون روی آن قرار می گیرد، با آنزیم های روی سطح نوار واکنش نشان می دهد و ماده ای رنگی تولید می گردد.

نور از منابع داخل دستگاه تست قند خون تولید می شود و با طول موج مشخصی به نوار می رسد و ماده رنگی تولید شده، نور مشخصی را جذب می کند. مقدار ماده رنگی تولیدی، متناسب با مقدار قند خون است.

هرچه میزان گلوکز خون بیشتر باشد، رنگ بیشتری تولید می گردد و نوار نور بیشتری را جذب خون می کند. به همین ترتیب نور کمتری انعکاس پیدا می کند و این امر نشان دهنده سطح قند خون بالا است.

توجه داشته باشید که هنگام استفاده از دستگاه های تست قند خون فتومتری مهم است، این است که دستگاه باید کاملاً تمیز و عاری از آلودگی باشد در غیر این صورت دستگاه نمی تواند نتیجه تست را بدون خطا نشان دهد.

 

روش الکتروشیمیایی: در روش الکتروشیمیایی هم میزان مشخصی آنزیم روی نوار وجود دارد که با خون واکنش نشان می دهد و الکترون تولید می گردد. تعداد الکترون ها کاملاً متناسب با میزان گلوکز موجود در خون است. دستگاه گلوکومتر گالا مدل TD4277 از این روش برای سنجش قند خون استفاده کرده است.

 

کد گذاری در دستگاه های قند خون 

دستگاه های تست قند خون در دو نسل جدید و قدیم در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

دستگاه های نسل قدیم  حتما نیاز دارند که قبل از وارد کردن نوار اندازه گیری قند خون، یک کد را وارد کنید که در بسته نوار وجود دارد. بعد از وارد کردن این کد، دستگاه آزمایش را شروع می کند. عدم رعایت این مورد می تواند باعث بروز خطا در نتیجه اندازه گیری خون شود.

اما دستگاه های نسل جدید تست قند خون نیازی به کد گذاری ندارند و به سیستم اتو کدینگ مجهز میباشند و در نتیجه احتمال بروز خطا در این دستگاه ها به مراتب کمتر میباشد. دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به سیستم اتو کدینگ مجهز است و از نسل جدید دستگاه های تست قند خون محسوب میشوند.

 

 

سیستم کنترل حجم خون در دستگاه های تست قند خون

سیستم کنترل حجم خون در برخی دستگاه های تست قند خون وجود دارد که در صورتی که میزان خون قرار گرفته روی نوار کافی نباشد، هشدار و یا ارور می دهد و عدد مناسبی را برای نتیجه نشان نمی دهد.

در این حالت لازم است که از نوار قند خون دیگری استفاه شود و به اندازه مناسب تری خون روی آن قرار بگیرد. حال می توان نتیجه صحیح قند خون را مشاهده کرد. البته برخی دستگاه های تست قند خون قابلیت شانس دوباره را دارند و فرد می تواند روی همان نوار تست قند خون، مقدار خون بیشتری قرار دهد، تا اندازه گیری دوباره انجام شود.

 

میزان خون مورد نیاز برای سنجش قند خون

دستگاه های تست قند خون نسل قدیم به میزان خون بیشتری برای انجام تست نیاز دارند. در حالی که دستگاه های تست قند خون از نسل جدید میزان خون کمتری را نیاز دارند. دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 تنها به ۰.۳ میکرولیتر خون برای اندازه گیری سطح گلوکز خون نیاز دارد.

 

سوال های متداول درمورد دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

دستگاه تست قند خون گالا به چه میزان خون برای اندازه گیری احتیاج دارد؟

این دستگاه از مدل های جدید دستگاه تست قند خون و از نسل جدید است و به میزان کمتری خون نیاز دارد. میزان مورد نیاز دستگاه ۰.۵ میکرولیتر است که به همان نسبت درد کمتری را هم موجب می شود. هرچه دستگاه نیاز به خون بیشتری داشته باشد، درد بیشتری را هم هنگام تست و نمونه گیری موجب می شود. توجه به این نکته برای افرادی که بیماری قند خون دارند و نیاز به استفاه از دستگاه به صورت روزانه دارند، بسیار اهمیت دارد.

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 را چطور از دقت این دستگاه مطمعن شویم؟

برای اطمینان از صحت عملکرد دستگاه میتوانید از محلول تست برای  دستگاه استفاده کنید این محلول در فروشگاه های تجهیزات پزشکی  و داروخانه ها می توان خریداری کرد

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 قابلیت ذخیره سازی نتایج اندازه گیری گذشته را دارد؟

این مدل از دستگاه تست قند خون قابلیت ذخیره سازی نتیجه قند خون تا ۱۰۰۰ تست قبلی را دارد و این کار را به همراه تاریخ و ساعت نشان می دهد. این مورد برای افرادی که تحت درمان هستند و از قرص های خاصی برای کاهش قند خون استفاده می کنند، گزینه ای بسیار عالی محسوب می شود.

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 برای استفاده در منزل مناسب است؟

این دستگاه تست قند خون برای استفاده های شخصی، در منزل و توسط اشخاص عادی هم ممکن است و نیازی به حضور یک پزشک نیست. تنها نیاز است که نحوه کار اصولی با دستگاه آموخته شود تا بتوان نتیجه دقیقی را از دستگاه مشاهده کرد.

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 دقت اندازه گیری مناسبی دارد؟

این دستگاه تست قند خون در صورتی که با روش درستی استفاده شود، می تواند نتیجه دقیقی را نشان دهد. همچنین برای اطمینان از دقت دستگاه نیاز است که از نوارهای تست قند خون گالا استفاده شود. استفاده از نوارهای متفرقه و برندهای دیگر به هیچ عنوان توصیه نمی شود و می تواند دقت دستگاه را پایین بیاورد.

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 چه سوزنی استفاده میشود؟

به همراه این دستگاه یک اتو لنست و ۱۰ عدد سوزن قند خون نیز عرضه می‌شود. سوزن این دستگاه چهار پر میباشد که میتوانید سوزن این دستگاه را به صورت بسته ۱۰۰ عددی از داروخانه ها و فروشگاه های تجهیزات پزشکی تهیه بفرمایید

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 از چه تکنولوژی برای سنجش قند خون کمک می گیرد؟

این مدل از دستگاه تست قند خون برند گالا مدل TD4277 از روش الکتروشیمیایی برای سنجش سطح گلوکز خون استفاده میکند و یکی از بهترین دستگاه های تست قند خون با قیمت مناسب و به صرفه است که در سایت تجهیزات پزشکی پالس مدیکال به مصرف کنندگان عرضه می شود.

pulsemedical
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *